Historia kościoła w Rogowie sięga XVI wieku. W 1546 roku księżna Anna Drucka-Lubecka ufundowała tutaj cerkiew prawosławną pod wezwaniem świętego Dymitra. W 1596 r. po unii brzeskiej parafia stała się grekokatolicką. W 1815 roku Adam Szydłowski wraz z żoną Wiktorią z Kuczyńskich ufundowali budowę cerkwi unickiej pod wezwaniem świętego Dymitra, dzisiejszego kościoła świętej Anny. W 1875 roku, kiedy władze carskie dokonały ostatecznego zerwania unii z kościołem katolickim cerkiew unicką w Rogowie zmieniono na prawosławną. Nie obyło się to bez oporu mieszkańców. Dwie protestujące kobiety zostały zakatowane przez carskich oprawców, dwie osoby zesłano na Syberię, a księdza proboszcza Teodora Telakowskiego wygnano do Galicji. W 1918 roku na mocy rozporządzenia biskupa siedleckiego Henryka Przeździeckiego, świątynia została rewindykowana na katolicyzm. Zmieniono wówczas wezwanie kościoła ze św. Dymitra na św. Anny. Parafia została erygowana rok później.
Kościół drewniany, zbudowany na planie prostokąta, konstrukcji zrębowej, został ozdobnie oszalowany z olistwowaniem. Do nawy od frontu dostawiona jest niewielka kruchta. Dach kościoła jest trójpołaciowy kryty gontem. Trójnawowe wnętrze kościoła posiada w nawach strop płaski a nad nawą główną stworzono pozorną kopułę ośmiopołaciową, zwieńczoną ośmioboczną latarnią, nad nią wznosi się wieżyczka na sygnaturkę z przeszkloną latarnią i ostrosłupowym hełmem. Po bokach prezbiterium znajdują się zakrystia i skarbczyk, a nad nimi loże kolatorskie. Chór wsparty jest na dwóch kolumnach, ozdobiony ażurową balustradą.
Warto obejrzeć kościół od środka, zwłaszcza gdy jest oświetlony światłem z kilku stylowych żyrandoli. W bogato złoconym ołtarzu głównym z XVIII wieku znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, dookoła którego zawieszone są wota dziękczynne. Ołtarze boczne zbudowane są w stylu klasycystycznym. W lewym umieszczono obraz z wizerunkiem Trójcy Świętej z drugiej połowy XIX wieku, w prawym obraz Matki Bożej Niepokalanej z przełomu XIX i XX w. Cennym skarbem świątyni w Rogowie jest również XIX-wieczny konfesjonał. Feretrony używane w trakcie procesji, pochodzące z końca XIX wieku, przedstawiają Matkę Boską Częstochowską. Jeden wykonany jest w stylu neogotyckim drugi w stylu neobarokowym.
Przed kościołem zwraca uwagę drewniana, sporych rozmiarów dzwonnica zbudowana na planie kwadratu. Pochodzi z początku XIX wieku. Oszalowana podobnie jak kościół, posiada zdobienia połączeń ścian z dachem oraz otworów głosowych. Dach dzwonnicy również pokryty jest gontem.