Kościół
Rembertów to stara wieś, której nazwa pochodzi od mazowieckiej rodziny Rembiertowskich. Historia tamtejszej parafii sięga nawet XV wieku. W 1603 roku przy znajdującej się wcześniej w tym miejscu świątyni funkcjonowała szkoła parafialna, której finansowanie było możliwe dzięki dziesięcinie, zbieranej od mieszkańców 16 wsi wchodzących w skład parafii. Obecnie istniejący kościół budowano przez 12 lat (1730-1742). Był on stosunkowo niewielki, jednonawowy i stanął na miejscu starego. Ostateczny kształt nadano mu w 1880 roku – świątynię wówczas rozbudowano, wydłużono nawę i dobudowano chór.
Kościół pw. Jan Chrzciciela zbudowany jest z drewna modrzewiowego i otynkowany wewnątrz, a jego strop zdobią kasetony zwane pozornymi. Świątynię nakrywa dwukalenicowy, blaszany dach z czworoboczną wieżyczką zwieńczoną hełmem ostrosłupowym. Nad głównym wejściem do kościoła umieszczono w trójkątnym szczycie charakterystyczne Oko Opatrzności Bożej.
Wnętrze
Jednym z ciekawszych obiektów wewnątrz jest usytuowany na północnej ścianie prezbiterium wizerunek św. Bonawentury z XVIII w., który w dzieciństwie został uzdrowiony z ciężkiej choroby dzięki wstawiennictwu św. Franciszka. Św. Bonawentura w wieku 39 lat zreformował zakon franciszkanów. Pozostawił po sobie wiele traktatów filozoficzno – teologicznych oraz dwa życiorysy św. Franciszka.
Z prawej strony późnobarokowego ołtarza głównego, sprowadzonego z Włoch ok. 1830 roku, ustawiona jest rzeźba przedstawiająca św. Nepomucena, zaś z lewej strony figura św. Onufrego. Nad świętymi unoszą się postacie aniołów, a nad nimi putta. W polu środkowym ołtarza umieszczono dwa obrazy: „Chrzest Chrystusa” z XVIII wieku, a na jego zasłonie zobaczymy „Matkę Bożą Wspomożenia Wiernych”.
Kościół i dzwonnica z końca XIX wieku są podświetlane nocą. Szczególnie prezbiterium, oświetlone po zmroku, sprawia niesamowite wrażenie i nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat.