Spotkania w Pawłowie
Przegląd Kapel Weselnych im. Antoniego i Adama Wyrwińskich w Pawłowie zapoczątkowany został w 2006 roku jako konkurs, w którym rywalizują między sobą kapele ludowe z regionu radomskiego. Szybko przekształcił się w cykliczną imprezę, promującą kulturę ludową i folklor. Uchodzi ona za jedno z najważniejszych oraz najbardziej prestiżowych spotkań muzykantów ludowych w regionie radomskim. Przegląd ten to wyjątkowe coroczne spotkanie kilkunastu kapel i kilkuset tradycyjnych muzyków, śpiewaków oraz tancerzy z regionu radomskiego.
Przegląd Kapel Weselnych im. Antoniego i Adama Wyrwińskich ma charakter konkursu. Biorą w nim udział kapele ludowe, instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach takich jak: skrzypce, harmonia, bęben. Uczestnicy to przede wszystkim kapele z regionu radomskiego, zespoły zarówno znane, jak i nowo powstałe, wśród których posłuchać można laureatów najważniejszych ogólnopolskich przeglądów. Impreza w Pawłowie stanowi połączenie znakomitej, otwartej zabawy w plenerze z coroczną konfrontacją poziomu artystycznego środowiska.
Autentyczne muzykowanie
Przegląd prowadzony jest według ścisłego regulaminu. Zespoły zazwyczaj prezentują dwa lub trzy utwory, spełniające obowiązkowe i nadrzędne kryterium oceny: autentyczność wykonywanych utworów ludowej kultury muzycznej. W komisji konkursowej zasiadają najczęściej regionaliści, etnografowie i muzycy.
Organizator, czyli Gminny Ośrodek Kultury w Chlewiskach, za cel główny przeglądu stawia popularyzację muzyki ludowej, ochronę i dokumentację autentycznego muzykowania w regionie radomskim oraz upamiętnienie patronów, znakomitych wykonawców muzyki tradycyjnej Antoniego i Adama Wyrwińskich.
Każdy przegląd kończy się znakomitą biesiadą i wspólnym graniem, połączonymi z obowiązkową zabawą taneczną dla wszystkich uczestniczących.